Årets Chow Chow | Årets Korthår | Hanar | Tikar | Avelshund | Uppfödare
1. Nord UCh SE V-10 DK V-10 Di Ka Tchou Zung Tzung Le
e Ch Pei Fang Midnight Zeb
u Ch Ai Bu Shi Shou Zung Tzung Le
Uppf D Söhl, Tyskland
Äg Linda Johansson, Säter
50p
2. SE UCH Fun-Hai's Creme Falcor
e Ch Pei Fang JW Canadia Night
u Sweet Bear's Klarabella
Uppf K Andersson, Borlänge
Äg Kerstin Andersson, Borlänge
44p
2. KBHV-09 JWW-09 Nord UCh GBCh Bao-Fang's Fen-Hong-Se Nu Shi
e Ch Orinell's Ego Trip
u Piuk Chow Pleasant Qtie Queen
Uppf A & I Perlblad, Danmark
Äg S & M Lunau, Danmark
44p
2. SE UCh Bidachows O'Lovely Othella
e Ch Orinell's Ego Trip
u Ch Bidachows Irresistible Igucci
Uppf B Dammann, Danmark
Äg S Dammann, Danmark
44p
5. SE UCh NO UCh SE V-10 Pei Fang Penny Lane of Sherae
e Bon Triumph Magic Multi Music
u Ch Pei Fang Creme de la Creme
Uppf M & B Holmli, Norge
Äg
Chinnery Shirley c/o L Shila Hedengran, Enköping
42p
6. Conneseur's Simply Red
e Ch Amcho Shadow of Buddha
u Sihn Jin's Victoria
Uppf & Äg C Bergström, Örebro
41p
7. Nord JV-07 SE UCH Fuzzy Bear's Day By Day Zelma
e Ch Fun-Hai's Åtråvärda Bobbo
u Ch Themsens Cinzano
Uppf E Nilsson, Åhus
Äg Marie Franzén Rydberg, Örebro
38p
8. SE UCh Nickelodeons Lady Galadriel of Lori
e Chowhill's Let's Do It Again
u Nickelodeons Ima Patch
Uppf C & J Remsöbo, Ockelbo
Äg Monika Karlsson, Hedesunda
37p
9. SE UCH Conneseur's Winnie The Pooh
e Ch Pei Fang Red Bazuka
u Conneseur's Donnachiara
Uppf C Bergström, Örebro
Äg Ing Marie Edstam, Norrköping
36p
10. SE UCH Pei Fang Absolute Music
e Bon Triumph Magic Multi Music
u Ch Pei Fang Creme de la Creme
Uppf M & B Holmli, Norge
Äg
Margaretha Nilsson, Hammenhög
35p
8. SE UCh Bidachows Irresistible Igucci
e Bidachows Gentle Smooth Guy
u Bidachows Bright Britny The Smooth
Uppf B Dammann, Danmark
Äg S Dammann, Danmark
34p
1. SE UCh Nickelodeons Lady Galadriel of Lori
e Chowhill's Let's Do It Again
u Nickelodeons Ima Patch
Uppf C & J Remsöbo, Ockelbo
Äg Monika Karlsson, Hedesunda
37p
2. SE UCh Gurkans Hör Och Häpna
e Mini-Torpets Frej
u Ch Gurkans En Krydda I Tillvaron
Uppf J Björling Brännlund, Härnösand
Äg Jessica Björling Brännlund, Härnösand
28p
3. SE UCH Nickelodeons Mark of Rohan
e Chowhill's Let's Do It Again
u Nickelodeons Ima Patch
Uppf C & J Remsöbo, Ockelbo
Äg Wiviann Holm Hedström, Grängesberg
21p
3. Chowhill's Pokerface
e Ch Pei Fang Midnight Zeb
u Ch Nickelodeons Lady Galadriel of Lori
Uppf M Karlsson, Hedesunda
Äg Caroline Warnie de Humelghem, Olofstorp
21p
5. SE UCH Enjoyment Donna Karan
e Ch Ming-Bear Wrapped In Scarlet Velvet
u Enjoyment Penny Lane
Uppf W Holm Hedström, Grängesberg
Äg Wiviann Holm Hedström, Grängesberg
14p
6. Chowhill's Wicked Game
e Nickelodeons Irtish
u Ch Nickelodeons Goreme Cappadonica
Uppf M Karlsson, Hedesunda
Äg Caroline Warnie de Humelghem, Olofstorp
12p
7. SE UCh Gurkans Äss I Rockärmen
e Nickelodeons Knock On Wood
u Ch Gurkans En Krydda I Tillvaron
Uppf J Björling Brännlund, Härnösand
Äg Jessica Björling Brännlund, Härnösand
8p
8. Gurkans Hals Över Huvud
e Mini-Torpets Frej
u Ch Gurkans Äss I Rockärmen
Uppf J Björling Brännlund, Härnösand
Äg Keith Fogwill, England
6p
9. Chowhill's Let Me Entertain You
e Gurkans Med Glimten I Ögat
u Chowhill's Mean Woman Blues
Uppf M Karlsson, Hedesunda
Äg Jessica Björling Brännlund, Härnösand
5p
10. Chowhill's Hello I'm Back
e Gurkans Med Glimten I Ögat
u Chowhill's Mean Woman Blues
Uppf M Karlsson, Hedesunda
Äg Caroline Warnie de Humelghem, Olofstorp
4p
1. Nord UCh SE V-10 DK V-10 Di Ka Tchou Zung Tzung Le
e Ch Pei Fang Midnight Zeb
u Ch Ai Bu Shi Shou Zung Tzung Le
Uppf D Söhl, Tyskland
Äg Linda Johansson, Säter
50p
2. SE UCH Fun-Hai's Creme Falcor
e Ch Pei Fang JW Canadia Night
u Sweet Bear's Klarabella
Uppf K Andersson, Borlänge
Äg Kerstin Andersson, Borlänge
44p
3. Conneseur's Simply Red
e Ch Amcho Shadow of Buddha
u Sihn Jin's Victoria
Uppf & Äg C Bergström, Örebro
41p
4. SE UCH Conneseur's Winnie The Pooh
e Ch Pei Fang Red Bazuka
u Conneseur's Donnachiara
Uppf C Bergström, Örebro
Äg Ing Marie Edstam, Norrköping
36p
4. SE UCH Pei Fang Absolute Music
e Bon Triumph Magic Multi Music
u Ch Pei Fang Creme de la Creme
Uppf M & B Holmli, Norge
Äg
Margaretha Nilsson, Hammenhög
35p
6. SE UCH Fun-Hai's Lillen
e Ch Pei Fang JW Canadia Night
u Sweet Bear's Klarabella
Uppf K Andersson, Borlänge
Äg Neta Olsson, Varekil
30p
7. Caribean Pirate Lietuvos Liutas
e Ch Zorro Lietuvos Liutas
u Ch Treat Me Nice of the Royal Club
Uppf L Tamaseviciene, Litauen
Äg S & M Lunau & M Kvetny, Danmark
26p
8. Pei Fang Red Roody
e Bon Triumph Magic Multi Music
u Ch Pei Fang Fight The Future
Uppf M & B Holmli, Norge
Äg Elvy Åberg, Ockelbo
22p
9. SE UCH Nickelodeons Mark of Rohan
e Chowhill's Let's Do It Again
u Nickelodeons Ima Patch
Uppf C & J Remsöbo, Ockelbo
Äg Wiviann Holm Hedström, Grängesberg
21p
10. MultiCh Orinell's Ego Trip
e Ch Pei Fang Norwegian Creme
u Ch Orinell's Amy The Black Princes
Uppf & Äg M Juhl Maj, Danmark
20p
10. Piuk Chow Pleasing Cream Pal
e Ch Pei Fang Midnight Massarati Man
u Simauta Dess Cream Surprise of Russia
Uppf S & M Lunau, Danmark
Äg Ulla Wigren, Ljungby
20p
10. SE UCH Fun-Hai's Flisen
e Ch Pei Fang JW Canadia Night
u Sweet Bear's Klarabella
Uppf K Andersson, Borlänge
Äg Neta Olsson, Varekil
20p
1. KBHV-09 JWW-09 Nord UCh GBCh Bao-Fang's Fen-Hong-Se Nu Shi
e Ch Orinell's Ego Trip
u Piuk Chow Pleasant Qtie Queen
Uppf A & I Perlblad, Danmark
Äg S & M Lunau, Danmark
44p
1. SE UCh Bidachows O'Lovely Othella
e Ch Orinell's Ego Trip
u Ch Bidachows Irresistible Igucci
Uppf B Dammann, Danmark
Äg S Dammann, Danmark
44p
3. SE UCh NO UCh SE V-10 Pei Fang Penny Lane of Sherae
e Bon Triumph Magic Multi Music
u Ch Pei Fang Creme de la Creme
Uppf M & B Holmli, Norge
Äg
Chinnery Shirley c/o L Shila Hedengran, Enköping
42p
4. Nord JV-07 SE UCH Fuzzy Bear's Day By Day Zelma
e Ch Fun-Hai's Åtråvärda Bobbo
u Ch Themsens Cinzano
Uppf E Nilsson, Åhus
Äg Marie Franzén Rydberg, Örebro
38p
5. SE UCh Nickelodeons Lady Galadriel of Lori
e Chowhill's Let's Do It Again
u Nickelodeons Ima Patch
Uppf C & J Remsöbo, Ockelbo
Äg Monika Karlsson, Hedesunda
37p
6. SE UCh Bidachows Irresistible Igucci
e Bidachows Gentle Smooth Guy
u Bidachows Bright Britny The Smooth
Uppf B Dammann, Danmark
Äg S Dammann, Danmark
34p
7. SE UCh Orinell's Eternal Flame
e Ch Pei Fang Norwegian Creme
u Ch Orinell's Amy The Black Princes
Uppf M Juhl Maj, Danmark
Äg Claes Bergström, Örebro
29p
8. SE UCh Gurkans Hör Och Häpna
e Mini-Torpets Frej
u Ch Gurkans En Krydda I Tillvaron
Uppf J Björling Brännlund, Härnösand
Äg Jessica Björling Brännlund, Härnösand
28p
9. Minillas Di-Vah
e Ch Bei-Wei Botai
u Ch Bidachows Graceful Gipsy
Uppf M Nilsson, Hammenhög
Äg Åse Helland, Sorunda
25p
10. C.I.B DK UCH FIUCH FIV-08 SE UCH Piuk Chow Missies Victoria Princess
e Ch Pei Fang Midnight Massarati Man
u Ch Piuk Chow Precious Miss Independent
Uppf S & M Lunau, Danmark
Äg Lene Shila Hedengran, Enköping
23p
10. Conneseur's Rossina Rossa
e Ch Pei Fang Red Hot Simson
u Conneseur's Donnachiara
UppfC Bergström, Örebro
Äg
Marie Franzén Rydberg, Örebro
22p
SE UCH DK UCh Pei Fang Midnight Zeb
e Ch Unas Smooth Ibux
u Ch Pei Fang Walk O'Fame
Uppf M & B Holmli, Norge
Äg Ann Mårtensson, Blentarp
36p
1. Conneseur's kennel
Uppf Claes Bergström, Örebro
38p
2. Fun-Hai's kennel
Uppf Kerstin Andersson, Borlänge
29p
3. Gurkans kennel
Uppf Jessica Björling Brännlund, Härnösand
26p
4. Nickelodeons kennel
Uppf Carina & Jan Remsöbo, Ockelbo
21p
5. Chowhill's kennel
Uppf Monika Karlsson, Hedesunda
20p
© Chow Chow Ringen 1999-2009 | Design: Jessling Original & Layout | Optimerad för skärmupplösning 1024 x 768 pixlar | Webmaster